Inspirace k modlitbám za uprchlickou krizi

Hlavní stránka / Aktuality / Inspirace k modlitbám za uprchlickou krizi

17.9.2015

Inspirace k modlitbám za uprchlickou krizi Několik námětů k modlitbám v souvislosti s uprchlíky

 

Neznáme řešení, ale víme, že se máme modlit…

 

Král odpoví a řekne jim: ‚Amen, pravím vám, cokoliv jste učinili jednomu z těchto mých nepatrných bratří, mně jste učinili.‘ (Mt 25,34-40)

Modleme se za ty, kdo utíkají. Jejich cesta je zoufalá a nebezpečná, riziko je veliké a podstoupené pouze ze strachu. Začněme tedy věřit, že naše modlitby mohou pomoci.

 

Ten, kdo bude s vámi přebývat jako host, bude vám jako domorodec mezi vámi. Budeš ho milovat jako sebe samého, protože i vy jste byli hosty v zemi egyptské. Já jsem Hospodin, váš Bůh. (Leviticus 19,34)

Modleme se, aby naše prvotní reakce na uprchlíky byla vždy láska, ne strach, a abychom milovali osobu, kterou máme před sebou, nezávisle na jejím původu nebo postavení.

 

Vždyť Hospodinu náleží kralovat, i nad pronárody vládnout. (Žl 22,29)

Modleme se, ať se řeší problémy tam, kde vznikly - aby nastaly velké změny v zemích jako je Sýrie, Irák, Libye, Somálsko, Eritrea, Afghánistán atd. Můžeme sledovat, co se děje v těchto oblastech, a modlit se, aby tam přišlo Boží království, za pokoj, který bude vládnout a obnoví stabilitu.

 

Člověče, bylo ti oznámeno, co je dobré a co od tebe Hospodin žádá: jen to, abys zachovával právo, miloval milosrdenství a pokorně chodil se svým Bohem. (Mich 6,8)

Modleme se za agentury a církve, které pracují na obou stranách moře, jsou pod obrovským tlakem a snaží se zvládnout tento příliv lidí. Žehnejme jim, chraňme je, dodávejme jim energii a prostředky, aby mohly dobře reagovat na vše, s čím se setkávají.

 

Na prvním místě žádám, aby se konaly prosby, modlitby, přímluvy, díkůvzdání za všechny lidi, za vládce a za všechny, kteří mají v rukou moc, abychom mohli žít tichým a klidným životem v opravdové zbožnosti a vážnosti. (1. Tim 2,1-2)

Modleme se za ty, kdo mají autoritu a rozhodují, aby měli moudrost k vyřešení této komplexní a složité situace s milostí a slitováním.  Je třeba, aby se vedoucí představitelé zabývali  prapříčinami nucené migrace.

Upraveno podle webu modlitby 24-7

Nejčtenější články za 30 dní

19.1.2018
Dej mi napít! (týden modliteb za jednotu křesťanů)

13.2.2018
Modlitba, půst, almužna

26.1.2018
Modlitba za prezidenta
Sdílet na Facebook
Sdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2018

Web o křesťanské modlitbě 

Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.