Modlitba důvěry

Hlavní stránka / Texty / Články / Modlitba důvěry

8.8.2017

Modlitba důvěry Jak prohlubovat svou důvěru v Boha a čím ji živit?

 

 

 

 

Příliš veliká Boží láska

Teologické úvahy a rozumové spekulace mohou být prospěšné, ale většinou samy o sobě ve chvílích zkoušky nestačí. Je potřeba kontemplativní pohled na Ježíše. Pozorovat ho, jak za nás pokládá život a nechat se proměňovat touto „příliš velikou láskou“, kterou nám zjevuje na kříži. To může posílit naši důvěru v Boha.Bůh otec nám ukázal v Ježíšovi svou lásku tak jasně, že o něm těžko můžeme pochybovat. Bylo by možné, aby Bůh nebyl náš, zcela na naší straně? On je  přítel lidí a udělá pro nás úplně všechno: když „neušetřil vlastního Syna, když jsme ještě byli hříšníky“, a „ je-li Bůh s námi, kdo proti nám?“ Stojí-li Bůh na naší straně, jaké zlo by nás mohlo zasáhnout?

Dívej se na Ježíše

Z předchozího textu je vidět, jak je kontemplativní pohled na Ježíše nutný k tomu, abychom mohli růst v důvěře. Mnoho lidí je neklidných právě proto, že si nenajdou čas nasytiti své srdce a dát mu znovu pokoj skrze láskyplný pohled upřený na ukřižovaného. Pokud se chceme bránit strachu a skleslosti, je třeba, abychom mohli skrze modlitbu a zkušenost osobního setkání s Bohem „okusit a vidět, jak je Hospodin dobrý“(Žl 34,9). Jistoty, které získáme díky pravidelné modlitbě, jsou daleko silnější než jistoty, které pramení z uvažování, byť by se jednalo o vysokou teologii.

 

Upraveno podle knihy
Jacquese Philippa Hledej pokoj a zůstávej v něm
kterou vydalo KNA

Autor: Jacques Philippe  |  Štítky: důvěra, kontemplativní modlitba  |   Sekce: Články   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Související články

Nejčtenější články za 30 dní

25.7.2017
Odříkávat modlitby nestačí

8.8.2017
Modlitba důvěry

15.8.2017
Kdo je maličký, ať přijde ke mně
Sdílet na Facebook
Sdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2017

Web o křesťanské modlitbě 

Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.