Modlitba za politiky a všechny, kdo jsou u moci (papež František)

Hlavní stránka / Texty / Články / Modlitba za politiky a všechny, kdo jsou u moci (papež František)

14.10.2017

Modlitba za politiky a všechny, kdo jsou u moci (papež František) "Ať se konají prosby, modlitby, přímluvy, díkůvzdání za všechny lidi, za vládce a za všechny, kteří mají v rukou moc, abychom mohli žít tichým a klidným životem" (srov. 1 Tim 2,1–2).

 

 

 

 

Jak se můžu modlit za tohohle?

18. září 2017 papež František při kázání z Domu sv. Marty zdůraznil nutnost modlit se za politiky. Uvedl, že pokud politik dělá něco, co se nám nelíbí, většinou ho pouze kritizujeme. Říkáme: „ Já jsem ho nevolil, není to moje věc, ať si dělá, co chce.“ Ale nemůžeme nechávat politiky samotné; musíme je doprovázet modlitbou. Je povinností křesťanů modlit se za ty, kdo nám vládnou. Možná řeknete: „Ale otče, jak se můžu modlit za tohohle, když dělá tak hrozné věci?“ Právě ten to možná nejvíc potřebuje. Modli se za něj a čiň za něj pokání. Přímluvná modlitba, jak to krásně říká apoštol Pavel, se má konat za všechny vládce, za ty, kdo jsou u moci. Proč? Abychom mohli žít klidný život v míru. Pokud je vládce svobodný a může vládnout v míru, má z toho prospěch každý člověk.

Jsi politik? Hledej sílu u Boha

Také politici by měli prosit o moudrost, aby si uvědomovali, že jsou podřízeni Bohu a lidem. Aby věděli, že sílu nemohou čerpat  z hloučku podporovatelů nebo ze sebe samých, ale od Boha. Pokud je politik ateista nebo nevěřící a nemůže se modlit, měl by podle papeže naslouchat svému svědomí a radit se s moudrými ze svého lidu a nezůstávat uzavřený ve skupince lidí své strany s podobnými názory.

Pokud se za politiky nemodlíte, jděte ke zpovědi!

"Poprosím vás o laskavost: věnujte teď pět minut, ne víc, otázkám: pokud jsi politik nebo člověk, který mám moc, ptej se, jestli se modlíš k tomu, kdo ti dal moc prostřednictvím lidí. Jestli nejsi politik, ptej se, jestli se modlíš za všechny politiky (vládce). Možná si odpovíš: za toho a toho ano, protože se mi líbí, ale za tamty ne. Ale právě tamti mají víc zapotřebí tvých modliteb! A jestli při zpytování svědomí zjistíte, že se nemodlíte za ty, kdo mají moc, vyznejte to u zpovědi. Protože nemodlit se za ty, kdo nám vládnou, to je hřích."

 

Upraveno podle radiovaticana

 

Autor: papež František  |   Sekce: Články   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Nejčtenější články za 30 dní

29.3.2018
Ježíšova velekněžská modlitba

2.4.2018
Já jsem váš Život

30.3.2018
Byl pro nás ukřižován...
Sdílet na Facebook
Sdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2018

Web o křesťanské modlitbě 

Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.