Nanebevstoupení Páně

Hlavní stránka / Texty / Články / Nanebevstoupení Páně

30.5.2019

Nanebevstoupení Páně Nanebevstoupení je posledním zjevením vzkříšeného Krista učedníkům, datum slavnosti je pohyblivé, připadá na čtyřicátý den po velikonočních svátcích.

Více informací o Nanebevstoupení Páně najdete na webu pastorace

 

 

 

 

 

Modlitba

Pane Ježíši Kriste, vystoupil jsi na nebesa. Opustil jsi své učedníky, ne proto, že bys je chtěl nechat samotné, ale proto, aby tě začali vnímat ve vlastním srdci.

Vždyť nebe, do kterého jsi vstoupil, je v nás. Jak nás upozorňují andělé, neměli bychom hledět vzhůru, ale měli bychom se dívat do vlastního srdce. Tam v nás přebýváš. Už nejdeš před námi, abychom tě mohli následovat. Mnohem více jsi v nás, tak abys nás provázel na našich cestách.

A přece bychom měli vzhlížet i vzhůru, jak nás k tomu vybízí apoštol Pavel: "Na to myslete, co pochází z hůry, ne na to, co je na zemi" (Kol 3,2). Tvoje nanebevstoupení se nám snaží ukázat, že už tady na zemi jsme obklopeni tvým nebem, tvou přítomností. Neměli bychom lpět na pozemských věcech, ale v otevřenosti tvého nebe být sami otevření, schopní přijímat Boha a lidi kolem sebe. 

Měli bychom se spolu setkávat tak, abychom si navzájem otevírali nebe a aby se tvé nebe nad námi rozklenulo i v našem společenství. Proto tě prosím, ať ve slavnosti tvého nanebevstoupení nalezenme nebe v sobě. Ať se tak často zatžené nebe nad námi otevře, aby nad námi mohlo zazářit tvé světlo.

Autor: Anselm Grün  |  Štítky: Ježíš, osobní modlitba  |   Sekce: Články   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Související články

Nejčtenější články za 30 dní

4.6.2019
Modlit se v Duchu svatém

30.5.2019
Nanebevstoupení Páně

16.6.2019
Bůh v trojici jediný
Sdílet na Facebook
Sdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

Web o křesťanské modlitbě 

Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.