Odříkávat modlitby nestačí

Hlavní stránka / Texty / Články / Odříkávat modlitby nestačí

25.7.2017

Odříkávat modlitby nestačí Dej mi odvahu následovat tě, Pane, kamkoli chceš. Změň můj život, učiň ho plodným. A prosím tě: buď vždy se mnou!

 

 

 

 

Modlitba odevzdanosti

Pravá modlitba vede k odevzdání naší vůle do Božích rukou a Božímu plánu. Znamená to, že pokud se modlím, ale na druhou stranu nechci odpouštět, pak jen odříkávám slova modlitby, recituji její slova, ale nevstupuji do důvěrného vztahu s Bohem, protože celé moje srdce není vloženo do tohoto vztahu. Modlí se tak hodně lidí a vůbec si s tím nedělají těžkou hlavu, ani neposlouchají ,  co od nich Bůh žádá. V takovém případě modlitba nevychází ze srdce.

Důvěrný vztah

Jiní s Bohem diskutují, jakoby ho chtěli získat na svou stranu a přesvědčit ho, aby smýšlel stejně jako oni. Další prosebníci o d Boha stále něco chtějí a žádají ho, aby to pro ně udělal. Většinou ani tento typ modlitby nevychází ze srdce, protože se nejedná o odevzdání se Bohu a modlitba jim nepomáhá vstoupit do důvěrného vztahu s Bohem.

Modlit se v jeho jménu

Nestačí, abychom své modlitby pronášeli ústy. Musíme se naučit modlit v Ježíšově jménu: modlit se podle jeho vůle. Musíme být sjednoceni s jeho myslí, jinak se nebudeme modlit srdcem, ale budeme modlitby jen „odříkávat“.

 

 

Upraveno podle knihy
od Eliase Velly Na orlích křídlech
kterou vydalo KNA

Štítky: jak se modlit?, odpuštění, problémy s modlitbou, způsoby, formy modlitby  |   Sekce: Články   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Související články

Nejčtenější články za 30 dní

22.4.2019
Odvalil jsi kámen, který mi brání žít

20.4.2019
Na zemi je dnes veliké ticho...

8.5.2019
Kořeny modlitby
Sdílet na Facebook
Sdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

Web o křesťanské modlitbě 

Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.