Přímluva není pro lenochy (papež František)

Hlavní stránka / Texty / Články / Přímluva není pro lenochy (papež František)

14.4.2018

Přímluva není pro lenochy (papež František) Nemodlíme se, abychom "splnili povinnost" a měli klidné svědomí, anebo si užívali vnitřní harmonie z pouze estetického hlediska.

 

 

 

 

 

Proste, a bude vám dáno...

Když se modlíme, bojujeme  za náš národ. Modlím se tak? Nebo mě to unavuje, nudí a snažím se do toho moc nezaplétat, hlavně ať projdu životem v pohodě? Jsem jako Abrahám v přímluvě odvážný?Nebo jsem na tom uboze jako Jonáš a stěžuji si na hlouposti a na "muže a ženy, kteří nedovedou rozeznat pravici od levice", na oběti pohanské kultury?
Ježíš v evangeliu mluví jasně: "Proste, a bude vám dáno, hledejte, a naleznete, tlučte, a bude vám otevřeno." Abychom dobře rozuměli, uvádí příklad muže, který o půlnoci obtěžuje souseda se žádostí o tři chleby, aniž by se znepokojoval, že vypadá jako nevychovanec. Šlo mu o jen o to,  aby získal jídlo pro hosta. A jestliže se jedná o špatné načasování, podívejme se na kananejskou ženu, která riskuje, že ji učedníci vyženou a která o sobě mluví jako o "psovi". Nakonec dosáhne svého-uzdravení dcery. Ta žena uměla v modlitbě opravdu statečně bojovat.

 

Ježíš nás uvádí do tajemství Trojice

Za  vytrvalost a neúnavnost v modlitbě Pán slibuje jistý úspěch, "protože kdo prosí, dostává, kdo hledá, nalézá, a kdo tluče, tomu bude otevřeno"; a vysvětluje nám, v čem spočívá důvod úspěchu: Bůh je Otec. "Je mezi vámi otec který by svému synovi dal hada, když jej prosí o rybu? A když prosí o vejce, dá mu štíra? Jestli tedy vy, ač jste zlí, umíte svým dětem dávat dobré dary, čím spíše váš Otec z nebe dá Ducha svatého těm, kdo ho prosí!" Pánův slib týkající se naší důvěry a vytrvalosti v modlitbě překračuje naše představy: kromě toho, co žádáme, nám dá Ducha svatého. Když nás Ježíš nabádá k vytrvalé modlitbě, uvádí nás do lůna samotné Trojice a prostřednictvím svého svatého lidství nás vede k Otci a zaslibuje Ducha svatého.

 

Upraveno podle knihy 
od papeže Františka Promluvy z Argentiny
kterou vydalo KNA

Autor: papež František  |  Štítky: bible, Bůh Otec, cesta, církev, Duch svatý, přímluvná modlitba  |   Sekce: Články   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Související články

Nejčtenější články za 30 dní

22.4.2019
Odvalil jsi kámen, který mi brání žít

20.4.2019
Na zemi je dnes veliké ticho...

8.5.2019
Kořeny modlitby
Sdílet na Facebook
Sdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

Web o křesťanské modlitbě 

Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.