Síla manželčiny modlitby

Hlavní stránka / Texty / Články / Síla manželčiny modlitby

10.1.2017

Síla manželčiny modlitby Autorkou knihy s tímto názvem je americká spisovatelka a křesťanka Stormie Omartianová; její texty vycházejí z osobní zkušenosti i ze zkušenosti jejích známých, kteří žijí v manželství. Mnohým se její vyjadřování může zdát přehnané, ale tak či onak, její dílo se může stát alespoň malou inspirací pro naše zamyšlení a osobní modlitbu.

 

 

 

Modlitba manželky

Pane, pomoz mi být dobrou manželkou. Naprosto si uvědomuji, že jí nedokážu být bez tvé pomoci. Vezmi mé sobectví, netrpělivost a vznětlivost a proměň je v laskavost, trpělivost a ochotu vše snášet. Vezmi mé staré emocionální návyky, automatické reakce, hrubou domýšlivost a postoj sebeobrany
a učiň mě trpělivou, laskavou, dobrou, věrnou, jemnou a sebeovládající se. Vezmi tvrdost mého srdce a rozboř mé zdi beranidlem svého zjevení. Dej mi nové srdce a stvoř ve mně svou lásku, pokoj a radost. Nejsem schopna učinit se lepší, než jsem. Jen ty mě můžeš proměnit. Ukaž mi, kde je v mém srdci hřích, zvláště co se týče mého muže. Vyznávám situace, kdy jsem neměla lásku, byla kritická, rozzlobená, otrávená, bez úcty a odpuštění vůči svému manželovi. Pomoz mi odložit všechna zranění, zlost nebo zklamání, která cítím, a odpustit mu tak, jak to děláš ty – úplně a dokonale, bez ohlížení se zpět. Učiň mě v našem manželství nástrojem smíření, pokoje a uzdravení. Dej nám schopnost dobře komunikovat a zachraň nás z prahu oddělení, kde začíná realita rozvodu. Učiň mě pomocnicí mého muže, jeho společníkem, zastáncem, přítelem a podporou. Pomoz mi vytvořit pokojný, klidný a bezpečný domov, kam se bude rád vracet.

Nauč mě, jak o sebe dbát a zůstat pro něj přitažlivou. Vybuduj ze mě tvořivou a sebevědomou ženu, o které může s hrdostí říct, že je jeho manželkou. Pokládám všechna svá očekávání u tvého kříže. Uvolňuji svého muže z břemene naplnění mých potřeb v oblastech, kde bych měla hledat naplnění u tebe. Pomoz mi ho přijmout takového, jaký je, a nesnažit se ho změnit. Vím, že v některých věcech se možná nikdy nezmění, ale zároveň ho uvolňuji k tomu, aby se změnil takovým způsobem, o kterém jsem nikdy nevěřila, že je možný. Ponechávám všechny změny, které musí nastat, ve tvých rukou a plně přijímám, že ani jeden z nás není a nikdy nebude dokonalý. Jenom ty, Pane, jsi dokonalý, a proto spoléhám na tebe, že nás budeš zdokonalovat.

Nauč mě, jak se modlit za svého manžela, a učiň mé modlitby opravdovým jazykem lásky. Kde láska odumřela, vytvoř novou. Ukaž mi, co bezpodmínečná láska opravdu znamená a jak ji vyjadřovat tak, aby bylo snadné ji vnímat. Vnes mezi nás jednotu tak, abychom se na všem shodli. Kéž nám Bůh vytrvalosti a povzbuzení dá, abychom stejně smýšleli podle vůle Krista Ježíše. Udělej z nás tým, abychom neusilovali o oddělené, soutěžící nebo nezávislé životy, ale abychom pracovali spolu, přehlíželi své chyby a slabosti pro vyšší cíle našeho manželství. Pomoz nám usilovat o to, co slouží k pokoji a k vzájemnému duchovnímu prospěchu . Kéž můžeme dosáhnout „plné jednoty smýšlení i úsudku“. Modlím se, aby náš závazek tobě a sobě navzájem sílil a stával se zanícenějším každým dnem.

Umožni mému muži, aby byl hlavou naší domácnosti, jak jsi ho stvořil, a ukaž mi, jak ho podporovat a mít k němu úctu, když se chopí této vedoucí pozice. Pomoz mi porozumět jeho snům a vidět věci z jeho úhlu pohledu. Zjev mi prosím, co si přeje a potřebuje. Ukaž mi potenciální problémy ještě před tím, než nastanou. Vdechni svůj život do našeho manželství. Učiň mě novým člověkem, Pane. Dej mi novou perspektivu, pozitivní mentalitu a obnovený vztah s mužem, kterého jsi mi dal. Pomoz mi vidět ho novýma očima, s novým uznáním, novou láskou, novým soucitem a novým přijetím. Dej mému muži novou ženu a dej, ať jsem jí já. 

 

Převzato z knihy
Stormie Omartainové Síla manželčiny modlitby
kterou vydalo nakldatelství Paulínky

Autor: Stormie Omartianová  |  Štítky: rodina, laik, vztah, láska, přímluvná modlitba  |   Sekce: Články   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Související články

Nejčtenější články za 30 dní

18.4.2019
Ježíšova velekněžská modlitba

25.3.2019
Pane, ty víš, co je lepší...

20.4.2019
Na zemi je dnes veliké ticho...
Sdílet na Facebook
Sdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

Web o křesťanské modlitbě 

Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.