Životní těžkosti a modlitba

Hlavní stránka / Texty / Články / Životní těžkosti a modlitba

19.3.2016

Životní těžkosti a modlitba Nejtěžší je pro nás modlit se „v kříži“, tedy v nějaké životní zkoušce, která na nás doléhá. Často nedokážeme porozumět tomu, proč na nás Bůh dopouští těžké věci, i to, že je vůbec dopouští a co to znamená…

 

V konkrétní situaci  tomu rozumíme jen málokdy a kříž nás skličuje a sráží k zemi… To ale přece nevadí! I Ježíš padal pod křížem a po nás se nechce, abychom byli „dokonalejší“ než on!

Důležité je, abychom před ním stáli v pravdě - to znamená, že budeme mít odvahu v modlitbě před Bohem i naříkat a ptát se proč. V těžkých situacích máme být ochotni se i „pohádat“ s Hospodinem jako proroci! Počátkem opravdové modlitby je pravda, a to pravda o nás: nesmíme si na nic hrát ani nasazovat masky (srov. Mt 6,5n.).  Bohu je takový postoj milejší než póza „spokojeného“ nebo přinejmenším „s osudem smířeného“ křesťana. A  jako se Bůh nezřekl  proroků, nezřekne se ani nás! On ví, jak je někdy těžké snášet životní zkoušky, které na nás dopadají.


Jako si přejeme najít za manželku „ženu do deště“, tj. osobu, jež je ochotná s námi snášet i to, co je nepříjemné a těžké, Bůh touží po „orantech (lidech modlitby) do deště“. Hledá ty, kdo se nezaleknou  vlastní slabosti, Božího vedení,  životních zkoušek, ale odpovídají  v každé situaci svému Pánu, jak nejlépe umějí. Pak si mohou být jisti, že je Bůh s nimi, bez ohledu na to, zda to cítí nebo ne, zda jim modlitba  „něco dává“ nebo zdánlivě  vůbec nic.

 

upraveno podle webu karmelitky

Autor: Vojtěch Kohut  |  Štítky: problémy s modlitbou, kříž, pocit, život, Bůh, deprese, oběť, temnota, tma, vyprahlost  |   Sekce: Články   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Související články

Nejčtenější články za 30 dní

16.6.2019
Bůh v trojici jediný

29.6.2019
Přístup k Písmu v církvi může budit rozpaky...

22.6.2019
Průzračnost modlitby
Sdílet na Facebook
Sdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

Web o křesťanské modlitbě 

Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.