Papež František ve středu 24.8. během generální audience poprvé odložil připravenou katechezi. S přítomnými věřícími se namísto toho modlil růženec za obyvatele střední Itálie, které v noci z úterý na středu zasáhlo zemětřesení o síle 6,2 stupňů Richterovy stupnice.

 

 

Z promluvy papeže Františka:

„Připravil jsem si dnešní katechezi, stejně jako každou středu během tohoto Svatého roku milosrdenství, o tématu Ježíšovy blízkosti. Avšak tváří v tvář zprávě o zemětřesení, které zasáhlo střední Itálii, zničilo celé oblasti a zanechalo za sebou mrtvé a zraněné, nemohu nevyjádřit svou velkou bolest a blízkost všem lidem, kteří se nachází v místech zasažených otřesy, všem, kdo ztratili své blízké, a těm, kdo jsou ještě otřeseni strachem a hrůzou. Skutečně velmi mě rozechvělo, když jsem slyšel starostu obce Amatrice, který říkal: ‚Naše obec již neexistuje‘, a když jsem se dozvěděl, že mezi oběťmi jsou i děti. A proto chci ujistit o modlitbě všechny tyto lidi z oblastí Accumoli, Amatrice a jinde, z diecéze Rieti, Ascoli Picena a z jiných částí v celém Laziu, Umbrii a Markách. Chci jim také říci, že si mohou být jistí blízkostí a objetím celé církve, která vás chce v této chvíli přitisknout k sobě ve své mateřské lásce, i objetím nás, shromážděných na tomto náměstí.

Děkuji všem dobrovolníkům a pracovníkům Civilní ochrany, kteří pomáhají těmto lidem. Prosím vás, abyste se připojili k mé modlitbě, aby Pán, kterého vždy zasáhla lidská bolest, potěšil tato sklíčená srdce a daroval jim pokoj na přímluvu blahoslavené Panny Marie. Nechme se v srdci zasáhnout společně s Ježíšem. Odložíme tedy na příští týden katechezi této středy a zvu vás, abyste se se mnou pomodlili za tyto naše bratry a sestry část růžence.“

 

 Upraveno podle webu církev